Integracja Sensoryczna

Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Aurin

Integracja sensoryczna

Wakacje 2018

turnus 25-29 czerwca

turnus 2-6 lipca

turnus 27-31 sierpnia

Wakacje AURIN to od lat niezapomniany sposób na zorganizowanie dziecku twórczego, kreatywnego i rozwojowego czasu w letnie dni. Nasze półkolonie prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, dzięki czemu w zabawy i zajęcia wplatane są elementy wspomagające rozwój integracji sensorycznej czy terapii logopedycznej. A najważniejsze dla nas są emocje – ich prawdziwość, otwartość dziecka na siebie i innych oraz szczerość w relacji.

Co planujemy?

Turnus 1: Naturalne szaleństwo

Wspólnie zakopiemy się w grządkach przyrody! Będziemy sadzić rośliny, oglądać czy i jak rosną, odwiedzimy ogród botaniczny i wystawę pająków, zajrzymy do lasu i przywitamy drzewa. Odwiedzi nas też pies i kot i wspólnie pouczymy się o zwierzakach. Pod koniec turnusu przygotujemy kiermasz wspierający bezdomne zwierzaki – dochód z niego przekażemy Fundacji Projekt Tusia, dzięki czemu dzieci wesprą utrzymanie jednego z piesków.

Turnus 2: Bajki niedzisiejsze

Spotkanie z bajkami z naszego dzieciństwa, majacymi niepowtarzalną duszę i przekaz. W czasach nowych technologii, bombardowania dzieci bodźcami z filmach w telewizji i kinie, tracimy coraz bardziej zdolność słuchania i rozumienia przekazów, zwracając uwagę tylko na powierzchowną warstwę przekazu . Wspólnie usiądziemy, poczytamy książki, obejrzymy bajki na projektorze ANIA, odwiedzimy stare kino. Razem wybierzemy jedną bajkę i przygotujemy do niej przedstawienie – scenografię, kostiumy i role. Krótkie przedstawienie dla rodziców odbędzie się ostatniego dnia turnusu.

Turnus 3: Mali naukowcy

Rozbudzimy w dzieciach pasję poznawania i badania otaczającego je świata. Przeprowadzimy eksperymenty, w których dzieci będą brały aktywny udział (przygotujemy ciecz nienewtonowską, zbadamy właściwości chemiczne skorupki jajka, zbudujemy własne żelowe lampki i sprawdzimy, czy możemy zmienić kolor kwiatów). Sprawdzimy też, czy i jak wiedzę naukową da się wykorzystać w codziennym życiu. Wybierzemy się też do Centrum Nauki Kopernik aby przeżyć prawdziwą naukową przygodę :)

Na każdym turnusie:

Bardzo ważne jest dla nas włączanie dzieci w zwykłe czynności i pozwalanie im na realną pomoc. Czują się dzięki temu ważne i biorą odpowiedzialność za swoje zachowania oraz kształt dnia.

Wakacje prowadzi nasza niezawodna terapeutka – Agata Bagdach – pedagożka z wieloletnim stażem pracy, wkładająca całą swoją pasję w tworzenie twórczej przestrzeni dla dzieci.

Pobierz formularz zgłoszeniowy i wyślij na email 23aurin@gmail.com

Koszt turnusu: 850 zł obejmuje: