Integracja Sensoryczna

Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka

Aurin

Integracja sensoryczna

Wakacje 2017

turnus 28 sierpnia - 1 września

Kultura to dobra sprawa i świetna zabawa. Będziemy jej dotykać, oglądać, słuchać i poznawać. Będziemy też blisko zwierząt, ponieważ ich obecność daje człowiekowi wiele ciepła i dobrych emocji.

Co planujemy?

Przez cały tydzień będziemy przygotowywać spektakl teatralny. Scenariusz, scenografię, stroje, role – wszystko robimy wspólnie a sam spektakl ma szczytny cel. Celem jest znalezienie domu dla psa HOPSA. Nie tylko spektakl będzie będzie wspierał Hopsa – wspólnie przygotujemy ulotki i plakaty oraz pomyślimy o tym, dlaczego dzieje się tak, że psy szukają domów. Czy jest coś, co możemy z tym zrobić?

Dodatkowo zapoznamy się z książką. Podczas czytania opowieści będzie z nami pies.. super pies :) Demi to sunia do zadań specjalnych, pracuje z dzieciakami w szpitalach, szkołach i przedszkolach, brała tez udział w programie PSIEczytanki, więc o książkach wie bardzo dużo. Chętnie posłucha czytanych przez dzieci fragmentów, a po lektorze weźmie udział w zabawach odzwierciedlających treść opowiadań.

Mamy w planach również wycieczę: jedna dotykającą filmu – udamy się do Kina Praha, gdzie po seansie weźmiemy udział w warsztatach.

Razem będziemy robić jedzenie, co dzieciaki wprost uwielbiają a co zwiększa poczucie sprawstwa i pewności siebie o milion procent. Dodatkowym aspektem jest to, że z nami jedzą wszystko czego nie jedzą w domu, co sprawdziliśmy w poprzednich latach. Menu obfituje więc w warzywa i bezcukrowe przekąski, które dzieci przyrządzają same, a następnie ze smakiem pochłaniają! Co ważne, nie tylko posiłki przygotowujemy wspólnie, ale też dbamy o naszą przestrzeń – nakrycie stołów i sprzątanie po posiłku.

Wpadnie do nas kot – kot uczący się na terapeutę. Mruczarska Tuli, która będzie nam towarzyszyć i motywować do działania .

Pobierz formularz zgłoszeniowy i wyślij na email 23aurin@gmail.com

Koszt turnusu: 800 zł (z wyżywieniem)